Duben 2009

Po dlouhé době vás zdravím!

26. dubna 2009 v 21:55 | Domiseek |  Oznámení
Ahoj!

Wow...je to zvláštní být po takové době zase na chvilku na blogu. Doufám, že se máte všichni dobře a užíváte si sluníčka. Já jsem v posledních dnech opravdu zaneprázdněná čtením. Musím se přiznat, Stmívání mě naprosto dostalo! Vždycky jsem si říkala co na tom
všichni mají ale stačilo prvních pár stránek a nešlo to přestat.

Stránky utíkají jako voda. Nový měsíc se mi jen tak mihl před očima jak rychle mi to jde :D Netrpělivě čekám na každou další kapitolu co se stane! Nevím jak moc vás tahle knížka pohltila, ale někdy mívám pocit, že žiju ve stejném světě jako Bella a všichni Cullenovi. Zjistila jsem, že naprosto nevědomky hledám v okolí nějaký náznak něčeho podivného, co by se dalo rovnat s událostmi ve Forks!

Teď jsem zhruba na nějaké dvousté stránce Zatmění. Nepřestávám se divit, že mě to pořád baví. Myslela jsem si, že mě nikdy nic nechytí tak jako Harry Potter nebo Narnie ale stalo se :o) Někomu to možná přijde divné, ale film jsem ještě neviděla. Tak nějak se mi to zatím čte líp když nejsem ovlivněná filmem. Všechna místa si můžu představovat tak jak chci. Ještě než se mi dostanou do podvědomí tak jak jsou ve filmu a už si na ta svá stará vysněná nevzpomenu!

A jak se máte vy? Povídejte přehánějte? :o) Stýskalo se mi po vás...

P.S. Pokud se budete na netu nudit, můžete si tady udělat test, kdo z Cullenových kluků se k vám nejvíc hodí (test je v angličtině). Mě vyšlo tohle: ↓ ↓ ↓


Krize

12. dubna 2009 v 13:26 | Domiseek |  Oznámení
Asi jste si všimli, že tu poslední dobou vůbec nejsem. Nepřibývá ani KN na každý den. Nevím čím to je, ale mrzí mě to. Možná za to může sluníčko a hezké počasí co poslední dobou je a taky k tomu přispívá škola, která mi přes týden dává zabrat. A hlavně není co pořádně přidávat...
Poslední dobou jsem o tom všem hodně přemýšlela a došla jsem k názoru, že jsem na PC víc než je zdravé. Neznamená to, že blog ruším, definitivně ho opouštím, nebo úplně pozastavuju, ale chci vám jen říct, že tu teď nějaký čas moc nebudu. Sem tam se tu asi něco nového objeví když bude čas nebo nálada, ale asi ne tak často jako tomu bylo do teď.
Nechtěla bych, aby si mě SB mazala. Nevím jak k vám budu moct chodit. Každopádně, jestli to nějakým SB bude vadit, že u nich nejsem každý den nebo ob den tak se nedá nic dělat.

Nevím kdy se vrátím k plné aktivitě blogu. Možná to bude za pár dní. Nevím.

Zatím se mějte hezky a prosím - nezlobte se na mě.

Domiseek

8. dubna

8. dubna 2009 v 1:11 | Domiseek |  Kousek Narnie na každý den

K(ousek) N(arnie) na každý den

8. dubna

Teď budí hrůzu sám a nikdo na celém světě, kromě rytíře (a ne ledajakého), se ho neodváží napadnout. Teď se může vypořádat i s Kaspianem a Edmundem...
Ale jen si to pomyslel, uvědomil si, že to vlastně nechce. Chtěl být jejich kamarád. Chtěl se dostat zpátky mezi lidi, mluvit, smát se a všechno sdílet s nimi. Uvědomil si, že je z něho teď obluda, se kterou žádný člověk nebude chtít nic mít. Padla na něj hrozná opuštěnost. Začalo mu docházet, že ostatní vlastně zas tak příliš velcí ďáblové nebyli. Začal se ptát sám sebe, jestli byl sám vždycky tak dokonalý, jak si myslel. Toužil slyšet jejich hlasy.

(úryvek z knížky: Plavba Jitřního poutníka; C. S. Lewis, kapitola šestá)

7. dubna

7. dubna 2009 v 1:11 | Domiseek |  Kousek Narnie na každý den

K(ousek) N(arnie) na každý den

7. dubna

Tím se všechno vysvětlovalo. V jeskyni vedle něj nebyli žádní draci. Spáry nalevo i napravo od něj byly jeho vlastní. Dva sloupce dýmu stoupaly z jeho vlatních nozder. A pokud jde o bolest v levé paži (nebo v tom, co bývalo jeho levou paží), teď se mohl podívvat, co se stalo, když trcohu zašilhal levým okem. Náramek, který se pěkně hodil na chlapeckou ruku, byl na silnou, zavalitou přední dračí nohu pořádně těsný. Zapadl mu hluboko do jeho šupinaté kůže a po obou stranách se objevil otok, ve kterém to pořádně škubalo. Pustil se do toho místa svými dračími zuby, ale dolů ho dostat nemohl.

(úryvek z knížky: Plavba Jitřního poutníka; C. S. Lewis, kapitola šestá)

6. dubna

6. dubna 2009 v 1:11 | Domiseek |  Kousek Narnie na každý den

K(ousek) N(arnie) na každý den

6. dubna

Dva draci, z každé strany jeden, kteří kopírují všechno, co dělá! Eustácovi vypověděly nervy a prostě se vrhl dopředu.
Jak se hnal z jeskyně, ozval se takový rachot a chrastění, cinkání zlata a skřípání kamení, že si byl jist, že jsou mu oba v patách. Neodvážil se ohlédnout. Uháněl ke studánce. Zkroucený obrys mrtvého draka by vyděsil kdekoho, ale on si ho teď ani nevšiml. Chtěl se schovat pod vodu.
Ale jak se dostal ke studánce, staly se dvě věci. Nejprve ho jako blesk z čistého nebe zasáhlo zjištění, že běží po všech čtyřech - a proč by pro všechno na světě měl dělat něco takového?

(úryvek z knížky: Plavba Jitřního poutníka; C. S. Lewis, kapitola šestá)

Na koni nebo na motorce? :)

5. dubna 2009 v 15:04 | Domiseek |  Ben Barnes-Princ Kaspian
Je to taková blbost, ale možná se z toho stane zajímavá diskuze :D Zajímalo by mě, na jaké fotce mu to podle vás sluší víc...
Fotky i anketa jsou v článku ↓

Nové fotky - Soho Hotel shoot

5. dubna 2009 v 14:56 | Domiseek |  Anna-fotky


↓ více v článku ↓

4. a 5. dubna

5. dubna 2009 v 13:44 | Domiseek |  Kousek Narnie na každý den

K(ousek) N(arnie) na každý den

4. dubna
"Samozřejmě ho musíme najít, pokud to bude možné," řekl unaveně Kaspian. "To znamená záchrannou výpravu a spoustu potíží. K šípku s Eustácem."
Eustác mezitím spal a spal a spal. Probudila ho bolest v levé paži. Otvorem svítil do jeskyně měsíc a poklad se teď zdál mnohem pohodlnější - vlastně ho teď už skoro necítil. Nejprve se divil, proč ho ruka bolí, ale pak si uvědomil, že náramek, který si navlékl na loket, je najednou hrozně těsný. Asi mu ruka nějak natekla, zatímco spal.

5. dubna
Pohnul trochu pravou rukou, protože si chtěl ohmatat levou, ale hned se zarazil a s hrůzou se hryzl do rtu. Přímo před ním, trochu vpravo, kam na podlahu jeskyně jasně svítil měsíc, se totiž něco pohnulo - něco děsivého. Ten tvar znal; byl to dračí spár. Jak pohnul rukou, spár se pohnul, a jak se zarazil, spár zůstal klidně ležet.
Byl jsem to ale hlupák, pomyslel si Eustác. Ta potvora měla samozřejmě druha a ten teď leží vedle mě...

(úryvky z knížky: Plavba Jitřního poutníka; C. S. Lewis, kapitola šestá)

Mám za sebou kulturní týden :)

3. dubna 2009 v 18:59 | Domiseek |  Moje vyprávění :o)
Tento týden byl opravdu hodně kulturní! Ve středu jsme se školou jeli na to divadelní představení jak jsem vám psala: Veselé skoky - "Na hlavu!". Není to klasické divadlo. Je to všechno založeno na pohybu a rytmu a to je na tom to skvělé! Celé představení mělo na svědomí osm herců, kteří ztvárňovali osm různých charakterů lidí. Nevím co víc prozrazovat, kdyby někdo z vás na to třeba šel, protože tohle divadlo se v současné době stává dost populární...
A dneska jsem byla znovu v divadle, znovu v Praze, ale bylo to představení v angličtině "Obraz Doriana Graye" od Londýnské divadelní společnosti.
Bylo to moc pěkné představení! Jsem ráda, že jsem některým pasážím rozumněla a stačila stíhat děj :o) Ale herci stejně mluvili dost rychle :D Každopádně jsem si to užila! Být v divadle na představení v angličtině je opravdu zážitek!

3. dubna

3. dubna 2009 v 1:00 | Domiseek |  Kousek Narnie na každý den

K(ousek) N(arnie) na každý den

3. dubna

"Blízko není, to by to slyšel," řekla Lucinka celá bledá.
"Já bych ho nejradši přerazil!" ulevil si Edmund. "Co ho to u všech všudy napadlo, takhle se vypařit?!"
"Ale něco dělat musíme," namítla Lucinka. "Mohl by se ztratit, nebo spadnout do díry, nebo ho mohli chytit divoši."
"Nebo sežrat dravá zvěř," dodal Drinian.
"A já bych jí za to šel ještě potřást tlapou," zabrušel Rhins.
"Pane Rhinsi," pravil Rípčíp, "taková řec ti vůbec nesluší. Ten tvor není mým přítelem, ale pochází z královniny krve, a jelikož patří k naší výpravě, je otázkou naší cti ho buď najít, anebo pomstít, je-li mrtev."

(úryvek z knížky: Plavba Jitřního poutníka; C. S. Lewis, kapitola šestá)

Jako každý pátek dodávám to své: "konečně pátek" :DDD

2. dubna

2. dubna 2009 v 1:11 | Domiseek |  Kousek Narnie na každý den

K(ousek) N(arnie) na každý den

2. dubna

Našel si to nejpohodlnější místo z celé hromady, kde byly většinou samé mince. Uvelebil se tam, že počká, až přestane pršet. Ale když se člověk hodně vyděsí a pak se mu uleví, a zejména když ještě předtím lezl po horách, unaví se jako nikdy. Eustác usnul. Zatímco tvrdě spal, ostatní doobědvali a začali o něj mít doopravdy strach. Křičeli: "Eustáci! Eustáci! Héééj!" až do ochraptění a Kaspian troubil na svůj roh.

(úryvek z knížky: Plavba Jitřního poutníka; C. S. Lewis, kapitola šestá)

1. dubna

1. dubna 2009 v 1:11 | Domiseek |  Kousek Narnie na každý den

K(ousek) N(arnie) na každý den

1. dubna

Většina z nás asi ví, co by tak člověk mohl čekat v dračím doupěti, ale jak už jsem řekl, Eustác vůbec nečetl ty správné knížky. V těch jeho toho bylo spousta o dovozu, vývozu, státních zařízeních a umělém zavlažování, ale s draky to tam bylo slabé. Proto ho velmi udivilo, na čem to leží. Místy to bylo na kameny moc píchavé a na trny zase moc tvrdé, byla tam zřejmě spousta kulatých plochých předmětů, a jak se pohnul, všechno to cinkalo. U vchodu do jeskyně bylo dost světla, aby si to mohl prohlédnout. A samozřejmě zjistil to, co by mu kdokoli z nás mohl říct předem - že je to poklad. Byly tam koruny (to byly ty píchavé věci), mince, prsteny, náramky, pruty zlata, číše, mísy a drahokamy.

(úryvek z knížky: Plavba Jitřního poutníka; C. S. Lewis, kapitola šestá)
Děkuju za návštěvu a doufám, že do "mé" Narnie ještě někdy zavítáte!