Březen 2009

Ahoj!

31. března 2009 v 20:59 | Domiseek |  Oznámení
Chci vám poděkovat za všechny komentáře a za to, že máte radost z KN na každý den. Někdy to vážně není až tak zábavné každý den to ťukat do klávesnice. Tak mám zase radost já, že to oceňujete :D
Zítra k večeru jedeme se školou do divadla, tak se tu večer neukážu. Vrátíme se asi někdy v noci a budu ráda, že se odpotácím do postele...
Zatím se mějte hezky :o)
Domiseek

31. března

31. března 2009 v 1:11 | Domiseek |  Kousek Narnie na každý den

K(ousek) N(arnie) na každý den

31. března

Pak se to doplazilo až ke studánce a tou děsivou šupinatou tlamou to sklouzlo po písku dolů, aby se to napilo. Ale než se to napilo, vydalo to najednou hlasitý, drsný, chraptivý řev, chvilku to sebou škubalo a svíjelo se a pak to zůstalo úplně tiše ležet v klubíčku na boku, s jedním spárem ve vzduchu. Z otevřené tlamy se tomu vyřinulo trochu temně rudé krve. Kouř stoupající z jeho nozder na chvilku zčernal a pak se vytratil. Další už se neobjevil.
Po dlouhou dobu se Eustác neodvážil pohnout. Možná, že to je jenom lest té stvůry, kterou šálí pocestné, aby jí vběhli do drápů. Ale člověk nemůže čekat věčně. Eustác postoupil o krok, pak o dva, pak se zastavil. Drak se ani nepohnul; Eustác si také všiml, že červený oheň v jeho očích pohasl. Nakonec došel až k němu. Teď už si byl zcela jist, že je mrtvý. S odporem se ho dotkl; nestalo se nic.

(úryvek z knížky: Plavba Jitřního poutníka; C. S. Lewis, kapitola šestá)

Skandarovy nové fotky!

30. března 2009 v 19:10 | Domiseek |  Skandar-fotky
zdroj: skandar.net

28, 29, 30. března

30. března 2009 v 18:20 | Domiseek |  Kousek Narnie na každý den
Celý víkend jsem se pořádně nedostala k PC tak KN dodávám až teď. Nevím jestli to někdo bude číst, ale co kdyby náhodou měl někdo chuť...

28. března

Něco tam opravdu lezlo. A co horšího, lezlo to ven. Edmund, Lucinka nebo vy byste to okamžitě poznali, jenže Eustác vůbec nečetl ty správné knížky. O něčem podobném tomu, co vylezlo z jeskyně, se mu nikdy ani nesnilo - dlouhá olověně šedá tlama, matně červené oči, holá kůže bez srsti a bez peří, dlouhé pružné tělo, které se vleklo po zemi, nohy, které se ohýbaly pod jeho hřbetem jako nohy pavouka, hrozivé drápy, netopýří křídla, chrastící o kamení, metry dlouhý ocas.

29. března

Ty dva pramínky kouře tomu stoupaly z nozder. Eustácovi nepřišlo na mysl slovo drak. A i kdyby, asi by mu to moc nepomohlo. Ale kdyby o dracích něco věděl, možná by se trochu divil jak se tento drak chová. Nevztyčil se a nezamával křídly, ani nevychrlil z huby oheň. Kouř stoupající z jeho nozder vypadal jako kouř ohně, který už zvolna dohasíná. Nezdálo se ani, že by si všiml Eustáce.

30. března

I v té hrůze měl Eustác pocit, že je to staré, smutné zvíře. Uvažoval, jestli si může troufnout rychle zmizet po cestě nahoru. Jenže kdyby způsobil nějaký hluk, mohlo by se to ohlédnout. Mohlo by to trochu ožít. Možná, že tu nemohoucnost jen předstírá. A i kdyby, jaký by mělo smysl snažit se uniknout po skalách zvířeti, které umí létat?

(úryvky z knížky: Plavba Jitřního poutníka; C. S. Lewis, kapitola šestá)

27. března

27. března 2009 v 1:11 | Domiseek |  Kousek Narnie na každý den

K(ousek) N(arnie) na každý den

27. března

Ale moc si nelebedil, alespoň ne moc dlouho. Začal si snad poprvé v životě připadat opuštěný. Nejprve se ho ten pocit zmocňoval jen velmi zvolna. Pak dostal strach, jestli už se příliš nezdržel. Všude bylo ticho jako v hrobě. Najednou ho napadlo, že už tu třeba leží několik hodin. Možná, že už jsou ostatní pryč! Možná ho nechali odejít schválně, prostě aby mohli odplout bez něj! Vyděšeně vyskočil a pustil se dolů.

(úryvek z knížky: Plavba Jitřního poutníka; C. S. Lewis, kapitola pátá)

- Konečně pátek :o) Co dodat...čekají nás dva dny volna! Pro mě to budou dva "školní" dny, ale alespoň nebudu sedět v lavici :D

26. března

26. března 2009 v 19:18 | Domiseek |  Kousek Narnie na každý den

K(ousek) N(arnie) na každý den

26. března

Okamžitě svůj plán uskutečnil. Tiše se zvedl ze svého místa a vydal se mezi stromy pryč; dbal na to; aby šel dost pomalu a zdánlivě bez cíle, aby si každý kdo ho viděl, myslel, že si chce jen protáhnout nohy. Překvapilo ho, jak rychle za ním rozhovor ztichl. A vůbec celý ten les byl překvapivě tichý, teplý a temně zelený. Brzy usoudil, že si může troufnout jít rychleji a jako člověk, který má někam namířeno. Tak se brzy dostal z lesa ven. Ocitl se na úpatí příkrého svahu. Tráva byla suchá a klouzalo to po ní, ale dalo se to zvládnout, když si občas pomohl rukama. Dost se sice zadýchával a často si utíral z čela pot, ale šlapal stejnoměrně dál. Na tom je mimochodem vidět, že už mu ten nový život přece jen trochu prospěl....

(úryvek z knížky: Plavba Jitřního poutníka; C. S. Lewis, kapitola pátá)

Dnes tu nebudu

25. března 2009 v 18:28 | Domiseek
Omlouvám se Vám, ale dneska tu nebudu. Dívám se na MS v Krasobruslení a to je jen jednou za rok, tak si to musím užít. Je to podle mě ten nejúžasnější sport jaký existuje!
Doufám, že to chápete! SB oběhnu dodatečně...

Domiseek

P. S. Díky za všechny komentáře :o) !

25. března

25. března 2009 v 18:26 | Domiseek |  Kousek Narnie na každý den

K(ousek) N(arnie) na každý den

25. března

Jak Eustác ležel pod stromem a poslouchal ostatní, jak se o tom všem baví, jeho srdce pokleslo. Copak se ani teď nebude odpočívat? Vypadalo to, jako by měl jejich první den na vytoužené pevnině být stejně plný tvrdé práce jako každý den na moři. Pak ale dostal nádherný nápad. Nikdo se nedíval - všichni si radši povídali o té své lodi, jako by to strašidlo opravdu měli rádi. Co kdyby se prostě nenápadně vytratil? Zašel by kousek do vnitrozemí, našel si nějaké chladné, vzdušné místo v horách, krásně, zhluboka se tam vyspal a k ostatním by se připojil až večer po práci. Cítil, že by mu to moc prospělo. Ale bude si dávat dobrý pozor, aby zátoku a loď neztratil z dohledu. Nerad by v těchhle horách zůstal sám.

(úryvek z knížky: Plavba Jitřního poutníka; C. S. Lewis, kapitola pátá)

24. března

24. března 2009 v 1:11 | Domiseek |  Kousek Narnie na každý den

K(ousek) N(arnie) na každý den

24. března

-pokračování zápisu z Eustácova deníku do kterého si 6. září napsal:

...V pořádku jsem se dostal do té velké místnosti, pokud se tomu dá říkat místnost, kde jsou veslařské lavice a zásoby. Voda je na našem konci. Všechno šlo krásně, ale než jsem si nabral, kdo myslíte, že mě chytil - ten mrňavý špehoun Rípčíp! Pokusil jsem se mu vysvětlit, ze se jdu nahoru na palubu nadechnou čerstvého vzduchu (ta věc s vodou se ho nijak netýkala), a on se mě zeptal, na co mám ten hrnek. Dělal takový rámus, že byla celá loď na nohou. Chovali se ke mně hanebně.

(úryvek z knížky: Plavba Jitřního poutníka; C. S. Lewis, kapitola pátá)

Tilda jako modelka

23. března 2009 v 20:17 | Domiseek |  Bílá čarodějnice-Tilda Swinton
Není nic neobvyklého, že se dnešní filmové hvězdy nechají fotit v nějakých úžasných modelech a ani Tilda není vyjímkou. Podle mě jí to moc sluší :) Ona je ten typ na zvláštní modely :D
↓ více fotek v článku ↓

23. března

23. března 2009 v 1:11 | Domiseek |  Kousek Narnie na každý den

K(ousek) N(arnie) na každý den

23. března

To, co je čekalo na tomto ostrově, se Eustáce týkalo víc než kohokoli jiného, ale nemůžeme to podat jeho vlastními slovy, protože po 11. září si na velmi dlouhou dobu vést deník zapomněl.
Když nastalo ráno - ráno s nízkými šedými mraky, ale přesto velmi horké-, cestovatelé zjistili, že jsou v zátoce vroubené tolika skalami, že to tam vypadalo jako v norském fjordu. Přímo před nimi uprostřed zátoky byl kousek rovné země hustě porostlý stromy, které vypadaly jako cedry; mezi nimi sem přitékal prudký horský potok.

(úryvek z knížky: Plaba Jitřního poutníka; C. S. Lewis, kapitola pátá)

Dnes je to spíše popis než líčení nějakého úžasného dramatu, ale já jsem vážně zvědavá jak si s tím filmaři poradí :o)

Nové fotky z natáčení Prince Kaspiana

22. března 2009 v 19:01 | Domiseek |  Princ Kaspian
Nevím jak moc jsou pro vás tyhle fotky nové, ale já jsem je snad ještě neviděla! :D
photobucket.com

22. března

22. března 2009 v 18:11 | Domiseek |  Kousek Narnie na každý den

K(ousek) N(arnie) na každý den

22. března

11. září. Chytli jsme pár ryb a měli jsme je k obědu. Kolem sedmé hodiny večer jsme zakotvili v zátoce toho hornatého ostrova, na hloubce šesti metrů. Ten idiot Kaspian nám nedovolil vystoupit na břeh, protože se stmívalo a on se bál divochů a divokých zvířat. Dnes zvláštní příděl vody.

(úryvek z knížky: Plavba Jitřního poutníka; C. S. Lewis, kapitola pátá)

20. a 21. března

22. března 2009 v 18:07 | Domiseek |  Kousek Narnie na každý den
Kvůli problémům s předpřipravenými články, které se tu neobjevovaly, dodávám KN až teď. Možná si jí ještě někdo rád přečte...

K(ousek) N(arnie) na každý den

20. března

4. září. Stále bezvětří. K obědu velmi omezené příděly a já jsem dostal nejmíň ze všech. Kaspian si velice šikovně přídává a myslí si, že já to nevidím! Lucka mi to z neznámých důvodů zkusila vynahradit tím, že mi dá něco ze svého, ale ten protiva Edmund se zase pletl do něčeho, do čeho mu vůbec nic nebylo, a nedovolil jí to. Od rána pálí slunce. Celý večer mám strašnou žízeň.

21. března

8. září. Stále plujeme k východu. Zůstávám teď celý den v posteli a nevídám nikoho než Lucku, dokud ti dva sadisti nejdou spát. Lucka mi dává trochu ze svého přídělu vody. Říká, že holky nemají tolik žízeň jako kluci. Často jsem si to už myslel, ale na moři by se to mělo vědět všeobecně.

(úryvky z knížky: Plavba Jitřního poutníka; C. S. Lewis, kapitola pátá)

Asi nějaká chyba...

21. března 2009 v 17:18 | Domiseek
Nevím co se to v poslední době děje, ale neobjevují se mi předpřipravené články. KN na každý den se nezveřejňuje tak jak by měla a asi jste si toho během týdne všimli. Musela jsem ty články zveřejnit ručně vždycky až ve škole.
Včera jsem celý den i večer nebyla doma a KN se samozřejmě zase nezveřejnila, tak jestli si jí přece jenom budete chtít přečíst, tak jí sem dodám dodatečně s tou dnešní.
Domiseek

19. března

19. března 2009 v 1:11 | Domiseek |  Kousek Narnie na každý den

K(ousek) N(arnie) na každý den

19. března

Když bylo po všem, zapsal si Eustác do svého deníků toto:
3. září. Po dlouhé době zase den, kdy mohu psát. Hurikán nás hnal po třináct dní a nocí. Vím to, protože jsem to pečlivě počítal, i když ostatní říkají, že to bylo jen dvanáct dní. Je to tedy nádhera, muset podnikat nebezpečnou plavbu s lidmi, kteří ani neumějí počítat! V těch třinácti dnech jsem prodělal něco skutečně příšerného. Ustavičně obrovské vlny nahoru a dolů, většinou jsem byl mokrý skrz naskrz a nikdo se ani nepokusil nám dát pořádné jídlo. A pochopitelně nemáme rádio ani třeba jen raketu, abychom mohli přivolat nějakou pomoc. To všechno jenom potvrzuje, že mám pravdu, když jim pořád říkám, že je to šílenství, pouštět se na moře v těchhle mrňavých, shnilých neckách.

(úryvek z knížky: Plavba Jitřního poutníka; C. S. Lewis, kapitola pátá)

Fotky ze soukromí

18. března 2009 v 18:15 | Domiseek |  Fotky
Tohle jsou pro mě nové fotky a nejspíš budou z několika akcí, protože hlavní aktéři jsou tam pokaždé v jiném oblečení :o)

↓ více fotek v článku ↓

18. března

18. března 2009 v 1:11 | Domiseek |  Kousek Narnie na každý den

K(ousek) N(arnie) na každý den

18. března

Od jejich přistání uplynuly téměř tři týdny, než Jitřní poutník, tažený člunek, vyplul z Dlouhého přístavu. Zaznělo mnoho velmi vážných slov na rozloučenou a v den, kdy se mělo odplout, byla v přístavu hlava na hlavě. Když Kaspian pronesl svou poslední řeč k obyvatalům Osamělých ostrovů a loučil se s vévodou a jeho rodinou, bylo slyšet volání slávy - a ani slzy nechyběly. Jak se však loď začala vzdalovat od pobřeží a hlas Kaspianovy trubky ze zádi zněl přes vodu stále slaběji a slaběji, všechno utichlo.

(úryvek z knížky: Plavba Jitřního Poutníka; C. S. Lewis, kapitola pátá)

-Tak už jsem se konečně dostala z Dlouhého přístavu vstříc dalším dobrodružstvím. Dnes je to trochu méně zajímavý úryvek, ale alespoň si můžete potrénovat svou představivost - víte jak museli být obyvatelé Osamělých ostrovů smutní, když jim odplouval takový vzácný host? :D

"Brothers" avatary

17. března 2009 v 18:32 | Domiseek |  Grafika-Narnie

zdroj: photobucket.com

17. března

17. března 2009 v 1:11 | Domiseek |  Kousek Narnie na každý den

K(ouse) N(arnie) na každý den

17. března

"To mě chce Vaše Veličenstvo ožebračit?" zaúpěl Pug.
"Celý život jsi žil z cizího neštěstí," řekl Kaspian. "A i kdyby ses opravdu stal žebrákem, je to pořád lepší než být otrok. Ale kde je můj zbývající přítel?"
"Ten?" opáčil Pug. "Toho si vemte a já vám ještě poděkuju. Budu šťastný, až se ho zbavím. Co jsem živ, takový ležák jsem na trhu neviděl. Nakonec jsem ho nabízel za pět půlměšíčků, a stejně ho nikdo nechtěl. Nabídl jsem ho zadarmo jako přívažek k jiným, a ani tak si ho nikdo nevzal. Nikdo se na něj ani nepodíval. Taksi, přiveď toho Mrzouta."
Tak se ukázal i Eustác a opravdu vypadal mrzutě, neboť je sice nepříjemné být prodán za otroka, ale snad ještě víc k vzteku je být otrokem, kterého ani nikdo nechce koupit.

(úryvek z knížky: Plavba Jitřního poutníka; C. S. Lewis, kapitola čtvrtá)
Děkuju za návštěvu a doufám, že do "mé" Narnie ještě někdy zavítáte!