Únor 2009

28. února

28. února 2009 v 1:11 | Domiseek |  Kousek Narnie na každý den

K(ousek) N(arnie) na každý den

28. února

"No, mládeži," pravil otrokář, "tak teď pěkně žádnej rámus a nebudete mít proč brečet. Nastupte si."
V tu chvíli z jednoho domku, zřejmě to byl hostinec, vyšel vousatý pán a příjemnou tváří a pravil:
"Tak co, Pugu, další zboží jako vždycky?"
Otrokář, který se zřejmě jmenoval Pug, se hluboce uklonil a úlisným hlasem odpověděl: "Ano, vznešený pane, k vašim službám."
"Kolik chceš za toho chlapce?" zeptal se ten pán a ukázal na Kaspiana.
"Á," odtušil Pug, "věděl jsem předem, že si vznešený pán vybere toho nejlepšího. Vznešeného pána by nikdo neoklamal nějakou horší sortou. Ten chlapec, říkáte. I mně samotnému se líbí. Skoro jsem si ho zamiloval...."

(úryvek z knížky: Plavba Jitřního poutníka; C. S. Lewis, kapitola třetí)

Konečně jarní prázdniny!

27. února 2009 v 16:22 | Domiseek |  Moje vyprávění :o)
Myslím, že to jsou opravdu zasloužené prázdniny :)! Nepamatuji si, že bych byla ze školy někdy takhle unavená jako jsem teď. Jinak jsem vám všem co máte prázdniny chtěla popřát, aby jste si je opravdu užili a načerpali novou sílu jít do školy. A těm, co prázdniny už měli přeji hezký víkend :)
Doufám, že teď budu pár dní v klidu s nějakou knížkou a hrnkem čaje. I když do školy toho mám hodně co dělat-taky máte někdy pocit, že prázdniny nebo víkendy jsou pro to, aby jsme se stihli naučit všechno do školy a udělat úkoly?!

27. února

27. února 2009 v 1:11 | Domiseek |  Kousek Narnie na každý den

K(ousek) N(arnie) na každý den

27. února

"Tak už vím, s kým mám tu čest," poznamenal Kaspian. "Únosce a otrokář. No, doufám, že jsi na to aspoň hrdý."
"Ale ale ale ale," odpověděl otrokář, "jen si na nás, prosím tě, neotvírej hubu. Čím sportovnějc to budeš brát, tím to bude pro nás všechny příjemnější, jasný? Nedělám to pro legraci. Musím si vydělávat na živobytí jako každej jinej."
"Kam nás odvedete?" zeptala se Lucinka a slova jí šla těžko ze sevřeného hrdla.
"Dolů do Dlouhýho přístavu," řekl otrokář. "Zejtra bude trh."
"Je tam britský konzul?" otázal se Eustác.
"Co jestli tam je?" podivil se otrokář.
Ale dávno předtím, než se Eustác unavil pokusy mu to vysvětlit, otrokář prostě řekl: "Tak už mám toho žvanění akorát dost. Ta myš je výbornej úlovek, ale z tohodle by člověk vyrost a dostal mladý. Jdeme, kamarádi."

(úryvek z knížky: Plavba Jitřního poutníka; C. S. Lewis, kapitola třetí)

26. února

26. února 2009 v 1:11 | Domiseek |  Kousek Narnie na každý den

K(ousek) N(arnie) na každý den

26. února

To už byli u neznámých dost blízko a jeden z nich - ramenatý černovlasý chlap - na ně zavolal: "Dobré ráno přeju!"
"I vám," odpověděl Kaspian. "Je na Osamělých ostrovech ještě guvernér?"
"To bych řekl, že je. Guvernér Gumpas. Jeho Svrchovanost je v Dlouhým přístavu. Ale vy se teď s námi posadíte a napijete, že?"
Kaspian mu poděkoval, třebaže se ani jemu, ani nikomu dalšímu jejich nový známý příliš nelíbil, a všichni usedli. Ale sotva pozvedli poháry ke rtům, černovlasý chlap kývl na své kumpány, a než bys řekl švec, všech pět hostů se ocitlo v sevření silných paží. Chviličku se pokoušeli bránit, ale byl to velmi nerovný zápas a brzy byli všichni odzbrojeni a měli ruce spoutané za zády - kromě Rípčípa, který sebou mrskal v tlapě svého věznitele a zuřivě kousal.

(úryvek z knížky: Plavba Jitřního poutníka; C. S. Lewis, kapitola třetí)

Dva blendy se Zuzkou

25. února 2009 v 19:04 | Domiseek |  Susan Pevensie-grafika
zdroj: fotolog.com
Lidičky já už nevím co mám vymýšlet za články...můj blog je na pokraji pozastavení...

25. února

25. února 2009 v 1:11 | Domiseek |  Kousek Narnie na každý den

K(ousek) N(arnie) na každý den

25. února

"Hele, kdo je to támhle?" ozval se najednou Edmund. V zeleném údolí, kam teď sestupovali, sedělo pod stromem šest či sedm chlapů drsných tváří, všichni ozbrojení. "Neříkejte jim, kdo jsme," nařídil Kaspian. "A smíme se, Veličenstvo, zeptat proč? otázal se Rípčíp, který se Lucince na její přání nesl na rameni. "Právě mě napadlo," odpověděl Kaspian, "že tu už dlouho nemusel nikdo o Narnii slyšet. Je dost možné, že naši vládu neuznávají. A v tom případě by tu pro krále nemuselo být zrovna bezpečno." "Máme přece meče, Veličenstvo," pravil Rípčíp.

(úryvek z knížky: Plavba Jitřního poutníka; C. S. Lewis, kapitola třetí)

24. února

24. února 2009 v 1:11 | Domiseek |  Kousek Narnie na každý den

K(ousek) N(arnie) na každý den

24. února

-Navazuji na včerejší úryvek...

"Mizerné?" opáčil Drinian. "Jak tomu mám rozumět?" "V civilizovaných zemích, jako je ta, odkud jsem přišel," řekl Eustác, "máme tak velké lodě, že když je člověk uvnitř, ani nepozná, že je na moři." "No tak v tom případě může rovnou zůstat na pevnině," odvětil Kaspian. "Driniane, dej, prosím tě, spustit člun." Král, myšák, obě děti Pevensových a Eustác nastoupili do člunu a nechali se odvézt ke břehům Felimy. Když člun odrazil a plul zpátky, všichni se otočili a ohlédli. Jitřní poutník vypadal tak maličký, až je to překvapilo.

(úryvek z knížky: Plavba Jitřního poutníka; C. S. Lewis, kapitola třetí)

Oslnivá Tilda na červeném koberci :)

23. února 2009 v 18:39 | Domiseek |  Bílá čarodějnice-Tilda Swinton
Copyright © Domiseek (magic-narnia.blog.cz)


23. února

23. února 2009 v 1:11 | Domiseek |  Kousek Narnie na každý den

K(ousek) N(arnie) na každý den

23. února

"Já bych si už také protáhl nohy," ozval se Kaspian. "Víte co? Co kdybychom dojeli ve člunu ke břehu, člun poslali zpátky, pak bychom mohli přejít ostrov na druhou stanu a tam by si nás Jitřní poutník zase vyzvedl." Kdyby tehdy Kaspian už měl zkušenosti, které získal později během této cesty, byl by s takovýmhle návrhem nepřišel, ale v tu chvíli se jim to zdálo jako to pravé. "Ano, ano, to uděláme," volala Lucinka. "Nešel bys také?" zeptal se Kaspian Eustáce, který právě, rukou ovázanou, vylezl na palubu. "Půjdu kamkoli, jen když se dostanu z téhle mizerné lodi," řekl Eustác.

(úryvek z knížky: Plavba Jitřního poutníka; C. S. Lewis, kapitola třetí)

-Máte rádi pondělky? Že se tak ptám že jo, ale když to tak vezmeme, kdyby pondělí nebylo a bylo by rovnou úterý tak by jsme zase neměli rádi úterý :DDD Tak mějte rádi pondělí, ono za to nemůže, že je to první den po víkendu :D

22. února

22. února 2009 v 1:11 | Domiseek |  Kousek Narnie na každý den

K(ousek) N(arnie) na každý den

22. února

"Země na obzoru!" ohlásila hlídka z přídě. Lucinka, která se na zádi bavila s Rhinsem, seběhla ze schodů a hnala se dopředu. Cestou se k ní přidal Edmund. Kaspiana, Driniana i Rípčípa už našli na přídi. Ráno bylo poměrně chladné, nebe světlounké a moře úplně temné, pokryté chomáčky bílé pěny; vpředu, trochu vpravo, bylo vidět ten nejbližší z Osamělých ostrovů, Felimu, takový malý zelený kopeček v moři; a o něco dále za ní šedivé svahy její sestřičky Dorny. "Opravdu, jsou to oni, Felima a Dorna!" tleskala Lucinka. "Ede, Ede, jak už je to dávno, co jsme je naposled viděli!"

(úryvek z knížky: Plavba Jitřního poutníka; C. S. Lewis, kapitola třetí)

2 blendy s Williamem

21. února 2009 v 15:26 | Domiseek |  Moje grafika
Vyrobila jsem je už před nějakou dobou, ale protože je krize s novinkama tak je sem dávám :o)
Copyright © Domiseek (magic-narnia.blog.cz)

21. února

21. února 2009 v 9:51 | Domiseek |  Kousek Narnie na každý den

K(ousek) N(arnie) na každý den

21. února

K střetnutí mezi Eustácem a Rípčípem došlo dokonce ještě dřív, než by si člověk myslel. Nazítří v poledne, kdy ostatí seděli kolem stolu a čekali na oběd (na moři člověk dostane náramnou chuť k jídlu), vpadl do kajuty Eustác, držel si ruku a křičel: "Ta malá bestie mě málem zabila! Důrazně žádám, aby ji někdo hlídal. Mohl bych tě za ni dát pohnat k odpovědnosti, Kaspiane. Mohl bych trvat na tom, abys ji dal zlikvidovat." Zároveň se objevil Rípčíp. V ruce měl tasený meč a jeho vousky vyhlížely velmi bojovně, ale byl zdvořilý jako vždycky. "Prosím všechny za prominutí," pravil. "Zvláště Její Veličenstvo. Kdybych tušil, že uprchne sem, zvolil bych pro naše narovnání vhodnější chvíli." "Co se to, prosím vás, děje?" zeptal se Edmund.

(úryvek z knížky: Plavba Jitřního poutníka; C. S. Lewis, kapitola druhá)

Chřipka si nevybírá

20. února 2009 v 19:52 | Domiseek |  Oznámení
Chci se omluvit z dnešní nepřítomnosti, ale asi se o mě pokouší nějaká chřipka nebo něco podobného. Bolí mě hlava a net mi jde pomalu, takže nevydržím dlouho sedět u PC. KN na zítra připravím, ale k SB se dneska nedostanu protože jak už jsem napsala - chřipka si nevybírá a já si budu muset z toho celého dne trochu odpočinout.
Doufám, že už zítra budu celkem fit abych se tu mohla ukázat :o)
Zatím se mějte hezky a užívejte víkendu!
Domiseek

20. února

20. února 2009 v 1:11 | Domiseek |  Kousek Narnie na každý den

K(ousek) N(arnie) na každý den

20. února

Kaspian navrhl, že před večeří by si možná rádi prohlédli loď, ale v Lucince se ozvalo svědomí a řekla: "Myslím, že bysme se fakt už měli jít podívat na Eustáce. Víte, mořská nemoc není žádná legrace. Kdybych s sebou měla aspoň svou silici, to bych ho mohla uzdravit!"
"Ale vždyť ji máš!" zvolal Kaspian. "Úplně jsem na to zapomněl. Když jsi ji u nás nechala, usoudil jsem, že bychom ji měli považovat za jeden z královských pokladů, a vzal jsem ji tedy s sebou - ale myslíš si, že bychom ji měli plýtvat na takové záležitosti, jako je mořská nemoc?"

(úryvek z knížky: Plavba Jitřního poutníka; C. S. Lewis, kapitola druhá)

19. února

19. února 2009 v 1:11 | Domiseek |  Kousek Narnie na každý den

K(ousek) N(arnie) na každý den

19. února

"Ne, ne, kamaráde," řekl Kaspian. "Už jsme se o to pohádali jednou. Ty a Rhins (Rhins byl kormidelník) loď řídíte a často musíte pracovat dlouho do noci, zatímco my si zpíváme nebo vyprávíme historky, takže potřebujete hořejší kajutu. Král Edmund a já se taky vyspíme velice pohodlně. Ale jak se vede našemu novému příteli?"
Eustác, v obličeji celý zelený, se zakabonil a tázal se, zda se neukazují nějaké známky toho, že bouře už slábne. Kaspian však opáčil: "Jaká bouře?" a Drinian vyprskl smíchy.
"Tak bouře, povídáš," chechtal se. "Kamarádíčku, lepší počasí už si člověk ani nemůže přát!"
"Kdo je zas tohle?" rozčílil se Eustác. "Pošlete ho pryč! Z toho jeho hlasu mě bolí hlava."
"Nesu ti něco, co ti udělá dobře, Eustáci," řekla Lucinka.
"Prosím vás, zmizte už a dejte mi pokoj," zavrčel Eustác.

(úryvek z knížky: Plavba Jitřního poutníka; C. S. Lewis, kapitola druhá)

Ben dělá lidem radost :)

18. února 2009 v 18:13 | Domiseek |  Ben Barnes-Princ Kaspian
Ben splnil valentýnské přání holčičce z Make-a-wish charity a setkal se s ní :o)
Asi už to všichni víte, ale já to sem dávám taky protože mě to potěšilo, že se i taková hvězda jako je Ben Barnes nestará jenom o sebe!
18. února

18. února 2009 v 1:11 | Domiseek |  Kousek Narnie na každý den

K(ousek) N(arnie) na každý den

18. února

"Snad si nemyslíš, že bych opustil své království a vydal se na moře, kdyby nebylo všechno v pořádku!" odpověděl král.
"Lepší už to být ani nemůže. Telmaríni, skřítci, mluvící zvířata, fauni i ti ostatní spolu už vycházejí výborně. A těm dotěrným obrům na severní hranici jsme loni v létě dali pěkně za vyučenou, takže nám teď odvádějí daň. A když někam jedu, mám za sebe vynikajícího správce - skřítka Trumpkina. Vzpomínáte si na něj?"
"Zlatej Trumpkin," řekla Lucinka. "Aby ne! Líp sis vybrat nemohl."
"Věrný jako jezevec, Jasnosti, a chrabrý jako - jako myšák," pravil Drinian. Původně chtěl říci "jako lev", ale všiml si, jak mu Rípčíp visí na rtech.

(úryvek z knížky: Plavba Jitřního poutníka; C. S. Lewis, kapitola druhá)

-Konečně jsem se dostala ke druhé kapitole :) Jen doufám, že Vám to nevadí když se takhle zdržujeme na začátku knížky.

Nové fotky z Disney Store meet & greet

17. února 2009 v 19:31 | Domiseek |  Společné fotky herců

zdroj: wmoseley.com
Děkuju za návštěvu a doufám, že do "mé" Narnie ještě někdy zavítáte!