Rozhovor k Princi Kaspianovi

25. srpna 2008 v 12:13 | domiseek |  WILLIAM
Ot.: Kdy jste dokončil práci na Princi Kaspianovi a co jste od té doby dělal?
WM: Prince Kaspiana jsme dokončili na začátku září a od té doby žiji v Los Angeles a hledám další role. Také jsem hodně hrál tenis a díval se na spousty filmů!
↓ Pro více informací klikněte celý článek ↓

Ot.: Když si vzpomenete na natáčení, co se vám vybaví?
WM: Rozhodně to, že jsem znovu mohl pracovat se Skandarem, Annou a Georgie. A také fyzicky náročnější věci, jako například boj s mečem v plném trysku na koni, a možnost k tomu, vyvíjet se po herecké stránce. Petr je tentokrát takřka někdo jiný. Nejsem si jistý, jestli by bylo vhodné použít slovo "temnější", protože není Frankenstein nebo tak něco, ale dusí v sobě spoustu hněvu a frustrace. Jeho postava prochází skutečným vývojem, mnohem výraznějším, než v prvním díle, a to byla velká zábava natáčet.
Ot.: Máte nějakou oblíbenou scénu?
WM: Je tam jedna scéna, kdy Petra po velmi ponižujícím zážitku přichází Lucinka utěšovat. Moc pěkně se to natáčelo a s Georgie jsme oba své postavy dokonale vystihli.
Ot.: Když pomineme výzvy po herecké stránce, jaké fyzicky náročné úkony jste musel vykonávat?
WM: Musel jsem se naučit naskočit na běžícího koně, udržet se na něm, porazit za běhu nepřítele, a zase z koně seskočit. A to všechno v dešti ve tři ráno. Takže jsem musel hodně trénovat. Jenom nacvičení zmíněné scény zabralo možná dva týdny. Co se týče jízdy na koni obecně, tak jsem zkrátka jezdil tak často, jak to jen šlo, a kvůli šermu jsem hodně boxoval a snažil se posilovat.
Ot.: Narnijské filmy se natáčely na celé řadě míst. Oblíbil jste si nějaké?
WM: Rozhodně Nový Zéland. Projeli jsme během šesti týdnů spoustu míst a zavítali i na odlehlá místa, kam se dá dostat jen vrtulníkem. Jeden víkend jsem dokonce šel surfovat na pláž u horkých pramenů, to bylo skvělé.
Ot.: Natáčení Prince Kaspiana trvalo hodně dlouho. Co vám chybělo, když jste nebyl tak dlouho doma?
WM: Šálek dobrého čaje! Zní to podivně, ale můžete procestovat celý svět a nenarazíte na čaj, který by vám doopravdy chutnal. Vždycky se těším na návrat do Anglie, kde si dám ten pravý čaj.
Ot.: Pevensieovi mají problémy s opuštěním Narnie a s návratem do všedního života. Co vy? Co vám z Narnie chybí?
WM: Chybí mi ta báječná atmosféra na place a obecně práce, povídání si, a očekávání toho, jaké nevšední zážitky přinese další den.
Ot.: Zůstal jste se svými hereckými kolegy nebo s lidmi ze štábu v kontaktu?
WM: Ano, udržuji kontakt s celou řadou lidí ze štábu, protože když s někým strávíte tolik času, berete ho jako člena rodiny. Jeden člověk z týmu pro speciální efekty a děvče z kostýmního oddělení se zrovna brali a já bych jim býval hrozně rád letěl na Nový Zéland pogratulovat, ale nebylo to zkrátka možné.
Ot.: Viděl jste už něco z dokončeného filmu? Pokud ano, co se vám líbilo nejvíce?
WM: Neviděl jsem z něj zatím nic, ale těším se na závěrečnou bitvu a na noční nájezd. V obou případech jde o velice napínavé bojové sekvence a daly nám spoustu práce.
Ot.: Jak si myslíte, že si Princ Kaspian povede ve srovnání se Lvem, čarodějnicí a skříní? Čeká na diváky překvapení?
WM: Myslím, že diváci budou velice překvapeni tím, jak dospěle Narnie působí, jak dospěli sami sourozenci a jak odlišně se chovají. Narnie je teď mnohem méně idylická a Kaspian je v pravém slova smyslu mnohem temnější film. Je také ve všech ohledech působivější. Myslím, že lidem naprosto vyrazí dech.
Ot.: Během premiéry každého filmu stráví herci spoustu času tím, že jezdí po celém světě a dělají mu reklamu. Těšíte se na to?
WM: Miluji cestování a také všechno to nádherné oblečení, které si můžeme půjčovat! Vždycky jsem měl módu rád, takže je skvělé, když mohu nosit pěkné košile a kravaty. Moc se také těším na Japonsko. Jeho kultura mě fascinuje a mám dokonce v Tokiu kamaráda, kterého jsem hrozně dlouho neviděl, takže bude fajn se s ním sejít.
Ot.: A co plánujete po Princi Kaspianovi? Petr se v dalším narnijském filmu [Plavba Jitřního poutníka] neobjevuje, je to tak?
WM: Bohužel, neobjevuje. Moc rád bych dál točil filmy a doufám, že se to podaří, ale chci si počkat na tu správnou roli, nemám v úmyslu nic uspěchat.
zdroj: www.letopisynarnie.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Děkuju za návštěvu a doufám, že do "mé" Narnie ještě někdy zavítáte!